fot. twitter.com/prezydentpl

Trwa wizyta polskiej pary prezydenckiej w Szwecji

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą w Szwecji. Dziś para prezydencka spotyka się z królem Karolem XVI Gustawem i królową Sylwią. Szef polskiego państwa będzie też uczestniczył w inauguracji polsko-szwedzkiego seminarium poświęconego innowacyjności.

Pobyt w Szwecji dotyczy trzech aspektów polsko-szwedzkich relacji, w tym przede wszystkim gospodarczych – powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Wczoraj Para Prezydencka spotkała się w ambasadzie z Polonią.

To także dzięki Waszym staraniom w podtrzymywaniu polskości ojczyzna może się rozwijać i rosnąć w siłę – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

– Chodzi o tę działalność podtrzymywania polskości, podtrzymywania kontaktu z Polską (…) którą państwo tutaj cały czas prowadzicie. Ilu Polaków otrzymało od państwa organizacji pomoc przez te wszystkie lata czy dziesięciolecia? Ilu otrzymuje ją także cały czas, kiedy znajdą się w kłopotach – chociażby ta ostatnia najmłodsza emigracja – już po 1989 roku – ludzi, którzy po prostu z przyczyn ekonomicznych, szukali tutaj, w Szwecji, dla siebie lepszego życia, szansy, pracy, możliwości osobistego rozwoju, realizacji swoich życiowych marzeń? Oczywiście, ja jako prezydent mam nadzieję, że wielu Polaków, także i ze Szwecji, wróci do ojczyzny – mówił szef państwa polskiego.

Pobyt prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki w Szwecji zakończy się jutro. Tego dnia zaplanowano m.in. spotkanie szefa państwa polskiego ze szwedzkim premierem.


RIRM

drukuj