Kopalnia Rudna: nie żyje trzeci górnik

Trzeci z górników poszukiwanych po wstrząsie w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach nie żyje – poinformował w środę dyrektor kopalni Rudna Paweł Markowski. Trwa akcja ratunkowa.

Markowski na konferencji prasowej przekazał, że ratownicy dotarli do kolejnego górnika. „Niestety lekarz stwierdził jego zgon” – powiedział.

Dodał, że ratownicy widzą kolejnego górnika.

„Nie wiemy jednak, w jakim jest stanie, ratownicy nie mogą jeszcze do niego dojść. Nadal nie wiemy, gdzie są czterej kolejni górnicy” – powiedział dyrektor.

Pięciu górników jest poszukiwanych w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie), gdzie we wtorek wieczorem doszło do silnego wstrząsu. W rezultacie wstrząsu trzech górników poniosło śmierć, a dziewięciu zostało poszkodowanych.

W poszukiwaniach bierze udział trzynaście zastępów ratowniczych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl