PAP/Radek Pietruszka

Prezydent A. Duda o incydencie przed Pałacem Prezydenckim: To zdumiewająca sytuacja

To zdumiewająca sytuacja – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do incydentu przed Pałacem Prezydenckim. Ale – jak podkreślił Duda – Pałac Prezydencki jest bezpieczny, dobrze strzeżony, a funkcjonariusze SOP dobrze wykonują swoją pracę.

Do incydentu doszło we wtorek po południu; samochód osobowy, którym poruszał się 36-letni mężczyzna, zatrzymał się na zaporze przy wjeździe na teren Pałacu Prezydenckiego. Wcześniej mężczyzna jechał jednokierunkową ulicą pod prąd, nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjanta. Jak powiedział PAP rzecznik Służby Ochrony Państwa ppłk Bogusław Piórkowski, mężczyzna został obezwładniony.

„Dostałem informację, że taka zdumiewająca sytuacja miała miejsce pod Pałacem Prezydenckim” – powiedział prezydent, który we wtorek przebywa w szwajcarskim Davos.

Zwrócił w tym kontekście uwagę, że kierowca samochodu, który – według wcześniejszych informacji – miał dokonać próby sforsowania bramy Pałacu „został zatrzymany przez funkcjonariuszy SOP” i „wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie procedurami”.

„Chcę podkreślić, że Pałac Prezydencki jest bezpieczny, jest jak widać dobrze strzeżony i funkcjonariusze SOP dobrze wykonują swoją pracę, za co dziękuję” – oświadczył prezydent Andrzej Duda.

PAP/RIRM

drukuj