fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Prezydent A. Duda: Nauka rozwija się dzięki temu, że ludzie mają odwagę przełamywać utarte schematy

Nauka rozwija się dzięki temu, że ludzie mają odwagę przełamywać utarte schematy – mówił prezydent Andrzej Duda, który zainaugurował Belwederską Szkołę Letnią. To płaszczyzna do spotkań między ludźmi młodymi a praktykami i teoretykami, którzy na dzień zajmują się funkcjonowaniem państwa polskiego – wyjaśnił prezydent.

– Zajmujecie się państwo wychowaniem młodzieży, wychowaniem kadr naukowych, tymi, którzy w przyszłością mają tworzyć polską naukę. Proszę, żebyście im pozwalali, ale i nakłaniali ich do tego, żeby kwestionowali. Bo na tym polega rozwój nauki. Na kwestionowaniu. Na tym, że te najbardziej utarte teorie poddajemy, rozbieramy na czynniki pierwsze, próbujemy się im sprzeciwić, znaleźć nową drogę, własną drogę w stosunku do tego, co już wymyślono – mówił prezydent.

Temu też mają służyć te spotkania – dodał.

– Chciałbym, żebyście dyskutowali o państwie, nie tylko w ujęciu Polski, ale również abstrakcyjnym. Dlatego ważne znaczenie będą miały też tutaj poglądy klasyków. Nie klasyków w znaczeniu politycznych powiedzonek polityków naszych i innych z ostatnich 30 lat, tylko klasyków w znaczeniu filozofii starożytnej; tych, którzy budowali podwaliny naszej cywilizcji – podkreślił Andrzej Duda.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl