fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Poznań: wiec poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy

Do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę przekonywali w poniedziałek wieczorem w Poznaniu ministrowie, samorządowcy i sympatycy obozu Zjednoczonej Prawicy w trakcie wiecu „Wuchta wiary z prezydentem!”. Zgromadzenie próbowali zagłuszać przeciwnicy urzędującego prezydenta.

Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk wskazywał, że ostatnie dni przed wyborami prezydenckimi, to czas „szczególnej mobilizacji”.

„To jest ten czas, kiedy trzeba się spotykać, trzeba przekonywać, trzeba rozmawiać i mówić o tym, że najbardziej wiarygodną prezydenturę gwarantuje Andrzej Duda” – mówił.

Szymon Szynkowski vel Sęk przekonywał, że Rafał Trzaskowski, główny kontrkandydat urzędującego prezydenta, „ciągle zmienia swoje poglądy”, zaś Andrzej Duda, to „siła wiarygodności, silna prezydentura”.

Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski przypominał o programach społecznych zrealizowanych w ostatnich latach przy współudziale prezydenta Andrzeja Dudy oraz o zmianach zachodzących w Polsce w czasie jego prezydentury.

„W ostatnich latach Polska jest państwem należącym do grupy najszybciej rozwijających się krajów na świecie. Chcemy kontynuacji, dobrego rozwoju gospodarczego Polski. Dlatego będziemy głosować na Andrzeja Dudę” – mówił.

Samorządowiec PiS Zbigniew Czerwiński przekonywał, że Andrzej Duda to „gwarant naszego bezpieczeństwa, gwarant tego, że Polska będzie się nadal rozwijać”.

„Także tutaj, w Poznaniu musimy wygrać. Mamy nadzieję, że przekonamy poznaniaków, którzy dwa razy popełnili potworny błąd: najpierw wybrali prezydenta Jacka Jaśkowiaka, który jest absolutnie znudzony sprawami miasta, nie kocha tego miasta i to miasto go nie obchodzi. A potem jeszcze wybrano Joannę Jaśkowiak (do Sejmu, byłą żonę Jacka Jaśkowiaka – PAP), która doskonale by się nadawała do sejmu niemego – nie robi absolutnie nic” – ocenił Zbigniew Czerwiński.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl