fot. PAP/EPA

Prezydent A. Duda z wizytą w Mołdawii

W Kiszyniowie trwają uroczystości 30-lecia niepodległości Mołdawii. Uczestniczy w nich prezydent Polski, Andrzej Duda.

W ostatnim dniu wizyty w Mołdawii prezydent Polski wziął udział w ceremonii złożenia wieńców przed pomnikiem Stefana III Wielkiego w Kiszyniowie, uznawanego za najwybitniejszego władcę średniowiecznej Mołdawii.

Sprzed pomnika Stefana III Wielkiego, Andrzej Duda udał się na uroczyste obchody Dnia Niepodległości na Plac Wielkiego Zgromadzenia Narodowego.

Przy okazji uroczystości 30-lecia niepodległości Mołdawii, Andrzej Duda prowadzi rozmowy z prezydentami Mołdawii, Rumunii i Ukrainy. Jeszcze dzisiaj przywódcy mają spotkać się z mediami. Planowane są wystąpienia prezydentów.

W drugim dniu zagranicznej wizyty Andrzeja Dudy będą akcenty polskie. Po południu prezydent będzie spacerował ulicą Lecha Kaczyńskiego, złoży wieniec przed tablicą upamiętniającą zmarłego poprzednika i ofiary katastrofy smoleńskiej. Odwiedzi również Bibliotekę im. Adama Mickiewicza.

Z kolei późnym popołudniem w ambasadzie polskiej w Kiszyniowie Andrzej Duda  spotka się z Polakami mieszkającymi w Mołdawii oraz przedstawicielami lokalnych środowisk intelektualnych i biznesowych. Tam zaplanowano wręczenie odznaczeń.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl