fot. twitter.com/mblaszczak

Szef MON do żołnierzy, którzy wrócili z Kabulu: Dziękuję za misję w Afganistanie, którą wykonaliście wzorowo; ewakuowaliście naszych obywateli, przyjaciół z Afganistanu i sojuszników

Polscy żołnierze powrócili do Polski z misji w Afganistanie. Na wojskowym lotnisku w Warszawie przywitał ich szef MON, Mariusz Błaszczak. Polski Kontyngent Wojskowy liczący ok. 100 osób przebywał w Afganistanie w celu wsparcia ewakuacji afgańskich współpracowników Polski i krajów NATO po ofensywie talibów. Akcja zakończyła się w czwartek, a dziś dwa samoloty Hercules z polskimi żołnierzami powróciły do kraju.

Minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak witając żołnierzy, dziękował im za ich misję w Afganistanie, którą – jak mówił – wykonali wzorowo.

Dziękuje za wasz profesjonalizm. Można powiedzieć, że jest to profesjonalizm najwyższej próby. Podjęliście się misji wymagającej, ale cóż, tak to jest, że tego rodzaju misje są misjami niełatwymi, ale wy już na niejednej takiej niełatwej misji byliście. Jesteście świetnie wyszkoleni, prezentujecie odpowiednią postawę, wysokie morale, służycie Polsce, bo ta służba to jest służba Polsce – w ten sposób dbamy o bezpieczeństwo naszej ojczyzny daleko poza granicami naszego kraju. To jest służba dla Polski – wskazał szef MON.

Ewakuacja prowadzona przez Polskę odbywała się wojskowymi samolotami z Kabulu do Uzbekistanu, a stamtąd cywilnymi maszynami do Polski.

Ewakuowano wszystkich sześciu obywateli Polski, którzy zwrócili się do MSZ, kilkuset afgańskich współpracowników polskich służb, a także współpracowników państw sojuszniczych i instytucji międzynarodowych.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl