fot. https://prezydent.pl

W Warszawie trwa posiedzenie rządu

Ministrowie podczas trwającego posiedzenia rządu rozpatrują m.in. projekt noweli Ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw w związku z powołaniem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

W lipcu rząd przedstawił plany dotyczące walki z cyberzagrożeniami i zapowiedział powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Ustawa, która to reguluje, ma wejść w życie 1 stycznia 2022 roku.

Szef MSWiA, Mariusz Kamiński, przekonywał, że to systemowy przełom. Centralne Biuro będzie jednostką policji odpowiedzialną za rozpoznawanie, zapobieganie i zwalczanie cyberprzestępczości.

Projekt, którym zajmuje się dziś rząd, zakłada, że będzie to jednostka ogólnokrajowa z siedzibą w Warszawie. Funkcjonariusze CBZC otrzymają pełną możliwość prowadzenia działań operacyjno-rozpoznawczych, dochodzeniowo-śledczych oraz administracyjno-porządkowych. Nową jednostką będzie kierować komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości – jako organ podległy komendantowi głównemu policji.

Na potrzeby nowej jednostki powstanie 1800 nowych etatów dla specjalistów. Funkcjonariusze przyjmowani do nowej służby będą mieli oddzielną ścieżkę naboru. Na dzisiejszym posiedzeniu rząd zajmuje się także zmianą uchwały w sprawie ustanowienia programu wieloletniego na lata 2011–2021 pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej”.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl