fot. PAP/Radek Pietruszka

Pałac Prezydencki: Prezydent otworzył IX posiedzenie Kolegium ds. Polityki Międzynarodowej

Prezydent Andrzej Duda otworzył IX posiedzenie Kolegium ds. Polityki Międzynarodowej. W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim uczestniczą eksperci oraz doradcy prezydenta, zajmujący się analizą sytuacji na świecie i polityką państwa w tym zakresie.

Andrzej Duda powiedział, że podczas obrad omawiana będzie problematyka związana z trwającą już drugi rok rosyjską inwazją na Ukrainę.

Prezydent chce poznać opinie na temat perspektyw rozwoju wydarzeń na Ukrainie, a przede wszystkim sytuacji Polski i jej bezpieczeństwa.

– Jak Państwo postrzegacie naszą dotychczasową pozycję? Jak Państwo postrzegacie nasze dotychczasowe działania? Co uważacie Państwo, że my w tej sprawie powinniśmy zrobić w przyszłości? Jak Państwo postrzegacie kwestię bezpieczeństwa Polski w tym kontekście i również jak Państwo postrzegacie kwestie dalszej polityki na przyszłość, jeżeli chodzi o rozwój relacji polsko-ukraińskich, ale także i tego, jakie będą na przyszłość relacje polityczne, jakie będą na przyszłość relacje gospodarcze, jak Państwo postrzegacie Ukrainę w kontekście Sojuszu Północnoatlantyckiego, jak Państwo postrzegacie Ukrainę z punktu widzenia UE? – mówił Andrzej Duda.

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, poinformował, że poniedziałek w nocy rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą.

Dotyczyła ona sytuacji na froncie oraz „wspólnych wysiłków dyplomatycznych” w najbliższym czasie. „Przygotowujemy się do ważnych wydarzeń” – zapowiedział.

 

RIRM

drukuj