fot. twitter.com

W Australii trwa akcja „Różaniec od wybrzeża do wybrzeża”

Australia włączyła się w dzieło wspólnotowego – w wymiarze narodowym – odmawiania różańca świętego. Akcję tę nazwano „Różaniec od wybrzeża do wybrzeża”. Na specjalnie przygotowanej mapie zaznaczono prawie 250 miejsc, w których katolicy biorą udział w modlitwie.[zobacz

Patronat nad wydarzenia objął emerytowany ks. bp Sydney David Cremin.

W zachodniej części Australii, w mieście Perth, młodzi Australijczycy tworzą wspólnotę żywego różańca. W północnej części, gdzie panuje klimat tropikalny, ludzie modlą się na plażach. W stolicy kraju w Canberze zorganizowano grupę, która na szczycie pobliskiej góry odmawia wspomnianą modlitwę. W Sydney katolicy zebrali się na szczycie Sydney Harbour Bridge.

Jednak główne miejsca, gdzie Australijczycy odmawiają różaniec, to kościoły i domy zakonne. Tak jest m.in. Melbourne.

„Różaniec od wybrzeża do wybrzeża” zorganizowano w 101. rocznicę objawień fatimskich. W tym dniu obchodzony jest również w Australii Dzień Matki. W tej modlitwie zwracamy się do Matki nas wszystkich – akcentował o. Tadeusz Rostworowski.

– Ona w Fatimie prosiła Łucję, Hiacyntę i Franciszka o codzienne odmawianie różańca świętego, by wyprosić pokój na świecie, a przede wszystkim dar pokoju w ludzkich sercach. Chcemy podjąć Jej wezwanie, aby Boże światło oświetliło coraz ciemniejsze mroki naszej cywilizacji, nazwanej przez św. Jana Pawła II kulturą śmierci, która często stara się przeniknąć wszystkie dziedziny życia i ukształtować mentalność ludzi – wskazał jezuita, który posługuje w Australii w Melbourne.

Z okazji „Różańca od wybrzeża do wybrzeża” prowadzone są strony internetowe:  ozrosary.wixsite.com, adres na Facebooku – „Oz Rosary #53”.


o. Tadeusz Rostworowski/RIRM

drukuj