Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Mordarce

W Mordarce, w Małopolsce, odbyło się spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Spotkanie dzieci, które gromadzą się wokół Jezusa i Maryi, to wyjątkowy czas wspólnej modlitwy i śpiewu.

Dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych gromadzą się wokół serca Pana i serca Matki, serc cierpiących i serc, które wybrały miłość. Dzieci przygotowały również przedstawienie na spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych, jakie odbyło się w Parafii Miłosierdzia Bożego w Mordarce w woj. małopolskim.

Proboszcz ks. dr Wojciech Maślanka podkreślał, że każdy może być święty, a przykład świętych to zaproszenie, by iść ich drogą, za Jezusem.

– Myślę, że każdy z nas powinien w swoim życiu naśladować świętych, bo oni są już blisko Pana Boga, a my dzięki ich pomocy możemy do tego nieba się dostać – podkreślił ks. dr Wojciech Maślanka.

Magdalena Buczek, która zainicjowała w Polsce Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci, obudziła w najmłodszych tęsknotę za niebem.

– Chcemy często spoglądać w niebo z tęsknotą, z nadzieją, bo tam nie będzie już smutku, cierpienia, chorób, ale będzie wieczna radość, wieczne szczęście – zaznaczyła Magdalena Buczek.

Na tej drodze do nieba Maryja daje nam wyjątkową pomoc – różaniec. Dzieci sięgnęły po swoje różańce. Modliły się we wspólnocie. Doskonale znały słowa: „Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi. Teraz i w godzinę śmierci naszej Amen”.

Dzieci wiedzą, kto ich zaprosił do modlitwy różańcowej.

– Sama Maryja – jak się objawia – to zawsze o to prosi, dlatego jasne, że warto tę modlitwę odmawiać – mówiła uczestniczka spotkania.

Wiedzą też, że na zaproszeniu nie kończy się relacja z Matką Bożą.

– Maryja wysłuchuje i pomaga nam w różnych zadaniach – zaznaczyła uczestniczka.

– Pan Jezus wtedy jest koło nas i wiemy, że nam się nic nie stanie – podkreśliła dziewczynka.

W trakcie Mszy św. ks. bp Antoni Długosz z archidiecezji częstochowskiej tłumaczył najmłodszym, by uczyli się żyć jak siostra i brat.

– Jest takie powiedzenie: „Nie czyń drugiemu, co tobie nie jest miłe” – zaznaczył ks. bp Antoni Długosz.

Pomocne przy realizacji tego planu są przykazania.

– Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij. Na te wszystkie wezwanie powiemy: „Panie Jezu, nie będę sprawiał przykrości sobie i innym” – mówił ks. bp Antoni Długosz.

Najmłodsi nie kryli, że spotkanie w Mordarce było dla nich piękne.

– Moim zdaniem to było najlepsze, co mnie spotkało w tym tygodniu – podkreślił uczestnik spotkania.

Ks. bp Antoni Długosz pokazał, że siłę można czerpać i z różańca, i z tańca.

 

GALERIA:

TV Trwam News

drukuj