Wrocław: Różaniec za Ojczyznę

Metropolita wrocławski ks. abp Józef Kupny przychylił się do prośby członków Żywego Różańca, Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i Akcji Katolickiej i zachęcił do modlitwy różańcowej w intencji Polski, Kościoła oraz pokoju na świecie.

Dziś informacja o zachęcie księdza Arcybiskupa została skierowana do duszpasterzy archidiecezji wrocławskiej, jednak prośba jest adresowana nie tylko do duchownych, ale także do członków grup parafialnych oraz osób indywidualnych.

Św. Jan Paweł II podkreślał, że modlitwa różańcowa jest wielką pomocą dla człowieka naszego czasu. Sprowadza, bowiem pokój i skupienie, wprowadza nasze życie w tajemnice Boże i sprowadza Boga do naszego życia – czytamy w informacji przesłanej proboszczom.

Ksiądz Arcybiskup wyraża nadzieję, że wspólna modlitwa i rozważanie Bożych tajemnic przyczyni się przede wszystkim do utrwalania pokoju w sercach modlących się, co przyczyni się do budowania i utrwalania pokoju w naszych rodzinach, wspólnotach, miastach i w całej naszej Ojczyźnie – tłumaczy ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity wrocławskiego.

www.archidiecezja.wroc.pl

drukuj