fot. pl.wikipedia.org

Prymas: 4 czerwca 2016 roku odbędzie spotkanie na Polach Lednickich

4 czerwca przyszłego roku pod Bramą-Rybą na Polach Lednickich (Wielkopolskie) znów spotkają się młodzi ludzie – zapowiedział w środę podczas pogrzebu o. Jana Góry OP prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

Dominikanin, duszpasterz zmarł nagle 21 grudnia w Poznaniu w wieku 67 lat. Spoczął w środę na Polach Lednickich.

O. Jan Góra OP był znany przede wszystkim jako twórca i organizator dorocznych spotkań młodych Lednica 2000. Spotkania przez 19 lat zgromadziły łącznie ponad 1,8 mln młodych uczestników z kraju i świata. Na razie nie wiadomo, jakie będą dalsze losy spotkań organizowanych na Polach Lednickich. Pewne jest jednak, że odbędzie się to zaplanowane na przyszły rok.

Moje ostatnie słowo, które usłyszałem z ust o. Jana: pokornie księdza biskupa proszę, aby 4 czerwca ta Brama Ryba (…) stała się na ten dzień Bramą Miłosierdzia. Drogi ojcze Janie, niech się tak stanie – powiedział w trakcie uroczystości pogrzebowych ks. abp Polak.

Niech przybywa tutaj młodzież, aby zaczerpnąć siłę i moc. Aby przechodząc przez Bramę, którą jest Chrystus, wyznając Chrystusa, wybierając go jako swojego Pana i Boga, ta młodzież niosła Ewangelię w Nowe Tysiąclecie – dodał.

Rzecznik spotkań Lednica 2000 Bartłomiej Dobrzyński powiedział PAP, że decyzję dotyczącą przyszłości spotkań młodych wypracować mają dominikanie we współpracy ze Stowarzyszeniem Lednica 2000 i wspólnotą lednicką.

PAP/RIRM

drukuj