fot. pixabay.com

Pomoc dla szkół w Małopolsce

Ponad 8 milionów złotych trafi do małopolskich szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół branżowych na pomoc w nauczaniu zdalnym. Pieniądze pochodzą z tak zwanego pakietu edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Pakiet Edukacyjny Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej to realne wsparcie dla szkół – mówiła Marta Malec–Lech, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

– W ramach pakietu edukacyjnego przygotowaliśmy szereg działań, tak aby małopolskie szkoły mogły w sposób płynny przejść przez trudny moment nauczania zdalnego – powiedziała Marta Malec-Lech.

W ramach pakietu do szkół podstawowych, ponadpodstawowych i branżowych zakupiona zostanie niezbędna infrastruktura cyfrowa.

– Ponadto, w ramach pakietu edukacyjnego został utworzony specjalny punkt Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE. Jest to pierwsza tego typu jednostka edukacyjna w całym kraju, która ma na celu wsparcie nauczycieli, uczniów, dyrektorów szkół w tym, aby jak najpełniej wykorzystać narzędzia cyfrowe, tak aby nauczyciele wiedzieli, w jaki sposób mogą te narzędzia wykorzystywać nauczając uczniów, ale również aby podnosić kompetencje i umiejętności z zakresu nauczania zdalnego i też wykorzystania tych narzędzi cyfrowych – stwierdziła Marta Malec-Lech.

Opiewający na 35 mln zł Pakiet Edukacyjny Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej jest bezpośrednią odpowiedzią na obecne wyzwania oświaty. Do tej pory do szkół z województwa małopolskiego trafiła kwota ponad 12 mln złotych.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl