Pokutny Marsz Różańcowy w Łomży

Ulicami Łomży przejdzie dziś Pokutny Marsz Różańcowy. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00, w kościele p.w. Bożego Ciała. Marsz będzie m.in. modlitwą wynagradzającą za Ojczyznę.

Organizatorem marszu jest Krucjata Różańcowa za Ojczyznę. Uczestnicy będą modlić się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnianie Ślubów Jasnogórskich, nawrócenie grzeszników i za dusze w czyśćcu cierpiące.

Po Mszy św. w intencji Ojczyzny zostanie odmówiona radosna część Różańca Świętego. Podczas modlitwy kolumna marszu uda się ulicami miasta w kierunku parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Jak zaznacza Jerzy Kondrat z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę takie inicjatywy modlitewne są potrzebne szczególnie w obecnym czasie.

– Chcemy pogłębić wrażliwość naszych rodaków na sprawy Ojczyzny, która wymaga od nas wiele modlitwy i pokuty. Zachęcamy do tego szczególnie w okresie Wielkiego Postu, ponieważ idą trudne czasy, a przed nami wielkie wyzwania, zarówno dla rodziny jak i Kościoła. Sprawy Polski i rodziny są na tyle trudne, że wymagają modlitwy, pokuty i przemiany serc – powiedział Jerzy Kondrat.   

Marsz jest organizowany po raz trzeci.

Plakat 15-02-22 M

RIRM

drukuj