fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Żywy Różaniec w Łagiewnikach

W sobotę – 25 września – do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się XII Pielgrzymka Żywego Różańca. Hasłem wydarzenia są słowa bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego „Modlitwą różańcową powiążcie wasze serca”. Mszy świętej, która rozpocznie się w samo południe w Bazylice Bożego Miłosierdzia, przewodniczyć będzie ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

W Liście do Zelatorek i Zelatorów Żywego Różańca w Archidiecezji Krakowskiej ks. abp Marek Jędraszewski napisał m.in.:

„W Archidiecezji Krakowskiej jest Was około cztery tysiące, a wszystkich członków Żywego Różańca około osiemdziesięciu tysięcy. Wnosicie w ten sposób niezastąpiony wkład w ży­cie Kościoła Krakowskiego. Wdzięczny za każde spotkanie w czasie wizytacji duszpasterskich i przy innych okazjach, zapraszam Was wraz z członkami Waszych róż do udziału w pielgrzymce Żywego Różańca, odbywającej się zwyczajowo w ostatnią sobotę września – w tym roku będzie to dzień 25 września – do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Polecam w modlitwie każdego i każdą z Was, prosząc Boga, aby prowadził drogą święto­ści, dawał siły do pełnienia zaszczytnej posługi zelatora i wspierał w każdej sytuacji życia. Niech Służebnica Boża Paulina Jaricot wyprasza u Boga wszelkie potrzebne łaski”.

Pielgrzymka Żywego Różańca rozpocznie się o godz. 10.00. W programie wpisano konferencję, modlitwę różańcową i Mszę świętą.

 

Małgorzata Pabis

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl