[TYLKO U NAS] M. Buczek: Modlitwa dzieci ma ogromną moc

„Modlitwa dzieci ma ogromną moc. Dlatego Maryja objawiała się w Fatimie, w Gietrzwałdzie, w Lourdes, przychodząc do dzieci” – powiedziała podczas XIX Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę Magda Buczek.

Hasłem tegorocznego spotkania są słowa „Przyjdź Duchu Święty!”, które – jak wskazała Magda Buczek – nawiązują do obchodzonego w polskim Kościele roku poświęconego Duchowi Świętemu.

– Jest to rok pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” i my mocno w to wierzymy. Każdy z nas od momentu Chrztu św. jest napełniony Duchem Świętym. Całą pełnię Jego darów otrzymujemy w sakramencie bierzmowania. (…) Wiemy, że Duch Święty jest z nami, jest obecny wśród nas i dlatego zastanówmy się, jak często modlimy się do Niego. (…) Duch Święty jest nam dany po to, aby pogłębiał nasza wiarę, umacniał nas, abyśmy trwali wiernie przy Panu Jezusie, abyśmy zawsze byli posłuszni Jego słowu – mówiła założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Magda Buczek podkreśliła również, że przybyli pielgrzymki są „przyszłością naszego nardu, naszego kraju”.

– Już za parę lat, to wy będziecie decydować o losach naszej Ojczyzny, o tym, co się będzie działo. Może ktoś z was będzie pełnił jakąś wyjątkową funkcję w naszym kraju, dlatego już teraz chcemy prosić o to, aby każdy z nas, będąc uczniem Pana Jezusa, idąc wiernie Jego drogą razem z Maryją, pod Jej opieką mógł tworzyć dalszą piękną historię naszej Ojczyzny. Pod znakiem krzyża, mocnej wiary, byśmy byli przykładem wiary dla innych narodów – wskazała.

Założycielka PKRD zauważyła, że „modlitwa dzieci ma ogromną moc. Dlatego Maryja objawiała się w Fatimie, w Gietrzwałdzie, w Lourdes, przychodząc do dzieci”.

– Bo one mają serca czyste, szczere, ufne i modlitwa płynąca z takich serc ma ogromną moc, dlatego niech nasza modlitwa będzie zjednoczona. Każdego dnia w Podwórkowych Kołach Różańcowych Dzieci odmawiamy chociaż tę jedną dziesiątkę różańca świętego – powiedziała.

RIRM

drukuj