D. Tusk idzie w ślady G. Verhofstadt’a i oskarża J. Kaczyńskiego o to, że stał się jednym z liderów proputinowskiego obozu w Europie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński stał się jednym z liderów proputinowskiego obozu w Europie – ocenił b. premier Donald Tusk. „Lider obozu proputinowskiego już na szczęście nie jest premierem” – odpowiedziała na Twitterze rzecznik PiS Beata Mazurek, sugerując, że tym liderem jest Tusk.

W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” były premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że „Moskwa cieszy się z każdego aktu nielojalności wewnątrz Unii Europejskiej”.

„Kto osłabia Unię lub liczy na jej rozpad, obiektywnie rzecz biorąc, kibicuje Rosji. Pewnie niespodziewanie dla samego siebie (prezes PiS Jarosław) Kaczyński stał się jednym z liderów proputinowskiego obozu politycznego w Europie” – stwierdził były premier.

„Lider obozu proputinowskiego już na szczęście nie jest premierem. Kiedy rządził przez 7 lat nie rozwiązał problemów osób niepełnosprawnych, dopalaczy i wielu innych” – napisała na Twitterze rzecznik PiS Beata Mazurek.

Pod wpisem umieściła zdjęcia, na których widać Tuska w towarzystwie prezydenta Rosji Władimira Putina oraz w Sejmie w trakcie protestu osób niepełnosprawnych.

PAP/RIRM

drukuj