Gdańsk: Odbyła się Gala Finałowa Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”

W Gdańsku odbyła się Gala Finałowa Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”. Akcja realizowana była w roku szkolnym na terenie województwa pomorskiego.

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, w czasie ferii i wakacji, w domu oraz w sieci – to bloki tematyczne, w których wzięli udział uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych. Projekt „Uczę się bezpieczeństwa” to elementarz, który będzie im towarzyszył przez całe życie.

– Bezpieczeństwo to nie jest abstrakcyjne pojęcie. Ono funkcjonuje, jest cały czas obecne i to bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Wszystkie nasze działania sprowadzają się do tego, żeby być bezpiecznym, czyli pozostać bez jakichkolwiek zagrożeń – zaznaczył inspektor Krzysztof Kozelan, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku.

W projekcie udział wzięło wielu specjalistów – policjantów i strażaków. Dzieci, dzięki ich zaangażowaniu, zdobyły odpowiednią wiedzę i umiejętności, jak zachować się w trudnych sytuacjach.

– Dzieci przyjechały do sal edukacyjnych, gdzie można było zobaczyć, jakie zagrożenia czyhają na mieszkańców w domu. Mogły wykonać normalne zgłoszenie na numer alarmowy i zobaczyć, jak gasi się pożar oleju na patelni. (…) Mogły się także zapoznać się z pracą strażaków – tłumaczył jeden z organizatorów.

Zajęcia odbywały się regularnie w trakcie trwania roku szkolnego. Wzięło w nich udział blisko 6 tysięcy pierwszoklasistów. Gala Finałowa zakończyła oficjalnie czas szkoleń.

– Jestem przekonany, że wiedza, która została dzieciom przekazana w przeddzień wakacji, zostanie przez nich wykorzystana. Nawet jeżeli nie wszystkie treści zostały przez dzieci zapamiętane, to na pewno w dużej części ją wykorzystają – przekonywał inspektor Krzysztof Kozelan.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl