fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Na Jasnej Górze rozpocznie się I Ogólnopolski Kongres Różańcowy

Na Jasnej Górze dzisiaj rozpocznie się I Ogólnopolski Kongres Różańcowy. Towarzyszyło mu będzie przesłanie „Różaniec ratunkiem dla świata”. Będzie to spotkanie modlitewno-naukowe, a jego celem jest także integracja różnych grup różańcowych.

Wśród wspólnot biorących udział w kongresie są Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci, Jasnogórska Rodzina Różańcowa, czy Krucjata Różańcowa za Dzieci.

Siostra Wioletta ze Stowarzyszenia Żywy Różaniec oraz z redakcji miesięcznika „Różaniec” zaznacza, że organizacja kongresu wpisuje się w tegoroczne jubileusze maryjne.

Powodem takim szczególnym jest rok Maryjny, który teraz przeżywamy. Te jubileusze szczególne, czyli: 600-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 100-lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie i też rocznica 140 Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, skłoniły – jakby nam poddały tę myśl – że warto w tym 2017 r. skonsolidować wszystkie Wspólnoty Różańcowe właśnie na Jasnej Górze u Matki Bożej Częstochowskiej – na zakończenie jubileuszu tego 600-lecia koronacji – mówi siostra Wioletta.

W planie kongresu jest codzienna Msza św., wykłady, konferencje, świadectwa oraz procesje różańcowe i całonocne czuwania. Eucharystii na rozpoczęcie spotkania będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo metropolita częstochowski, opiekun Żywego Różańca z ramienia Konferencji Episkopatu Polskiego.

Organizatorzy mają nadzieję, że jednym z owoców I Ogólnopolskiego Kongresu Różańcowego będzie zjednoczenie wspólnot różańcowych z całej Polski.

Spotkanie zakończy się w piątek.

RIRM

drukuj