Jasna Góra: dziś rozpocznie się XVI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty

Na Jasną Górę wjadą dziś uczestnicy XVI Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Zainaugurują w ten sposób sezon motocyklowy w Polsce.

W południe sprawowana będzie Msza Św., po której nastąpi poświęcenie jednośladów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

Wiceprezes stowarzyszenia Katarzyna Wróblewska wskazuje, że zlot jest wydarzeniem unikatowym.

– Na skalę pewnie światową, a na pewno na europejską, bo bardzo dużo osób w jednym czasie przyjeżdża. Nie jest to zlot komercyjny. Chodzi o to, żeby przyjechać, pomodlić się, zawierzyć swoje życie, cały swój sezon opiece Matki Bożej. Tak naprawdę ludzie przyjeżdżają głównie na Mszę św. Nie ma handlu, nie ma promocji politycznej, nie ma żadnych zwykłych wydarzeń, które normalnie towarzyszą zlotom motocyklowym – zaznacza Katarzyna Wróblewska.   

W trakcie zjazdu, na Błoniach Jasnogórskich motocykliści będą zbierać zabawki dla sierocińców na Kresach. Będzie również możliwość oddania krwi.

Pierwsza edycja Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego odbyła się  25 kwietnia 2004 roku. Inicjatorem wydarzenia był nieżyjący już Wiktor Węgrzyn, komandor Międzynarodowych Rajdów Katyńskich.

RIRM

drukuj