Pielgrzymka młodych słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę

Młodzi słuchacze Radia Maryja po raz 19. pielgrzymują dziś na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Przybylskiego z Częstochowy. Wcześniej młodzież będzie mogła wysłuchać świadectw oraz koncertu zespołu Deus Meus.

Tegoroczna pielgrzymka młodych przypada w dniu szczególnym dla wszystkich matek. Pobyt na Jasnej Górze będzie doskonałą okazją, by prosić Matkę Bożą o łaski dla nich – mówi Maria Kaliściak, studentka II roku dziennikarstwa w WSKSiM.

– Myślę, że intencją większości z nas, ludzi młodych, będzie dziękczynienie za te wszystkie kobiety, które podjęły się tego pięknego, ale i niezwykle odpowiedzialnego trudu macierzyństwa i rodzicielstwa. Chcemy podziękować za ich miłość, za te wszystkie nieprzespane noce i wszystko to, co od naszym mam każdego dna dostajemy. Chcemy również prosić tę najdoskonalszą Matkę o potrzebne siły i łaski dla nich, by swoim przykładem pokazywały też innym kobietom, że bycie mamą jest po prostu darem – wskazuje Maria Kaliściak.

Spotkanie modlitewne młodych na Jasnej Górze transmitować będzie TV Trwam i Radio Maryja. Początek o godz. 17.00.

RIRM

drukuj