XVII Ogólnopolska Pielgrzymka PKRD

Już jutro mali czciciele Matki Bożej wezmą udział w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę.

W programie przewidziane jest m.in. spotkanie z założycielką PKRD Magdaleną Buczek oraz koncert zespołu Armia Dzieci. W pielgrzymce uczestniczyć będzie także ks. bp Antoni Długosz, wielki przyjaciel najmłodszych.

Tegorocznej pielgrzymce przyświecać będzie hasło ,,Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Dzieci przybędą przed tron Matki Bożej z intencjami własnymi i tymi, w których codziennie modlą się, będąc członkami PKRD. Podziękują również Maryi za jej opiekę i obecność w codziennym życiu.

O godz. 11.00 przybyli na Jasną Górę spotkają się z Magdaleną Buczek, założycielką PKRD.

Chcemy Maryi podziękować za Jej troskę, za Jej nieustanną obecność przy nas w naszym życiu, za to, że nas prowadzi do Jezusa. Chcemy podziękować Jej za wspólnotę Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, która w tym roku będzie obchodziła już osiemnastą rocznicę powstania. Będziemy wiec świętować taką ,,pełnoletniość” naszej wspólnoty i dziękować Maryi za tych wszystkich, którzy w tym czasie dołączyli do PKRD, którzy podjęli zobowiązanie do codziennego odmawiania różańca. Będziemy też prosić o łaskę wytrwania w codziennym odmawianiu Różańca Świętego, o łaskę gorliwości w modlitwie, a także odwagę w apostołowaniu i szerzeniu modlitwy różańcowej – mówi Magdalena Buczek.

Modlitwie i radosnemu świętowaniu towarzyszyć będzie również muzyka i śpiew zespołu Armia Dzieci. Koncert wykona także ks. bp Antoni Długosz.

Ksiądz biskup będzie również przewodniczył uroczystej Mszy św., której rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 13.00.

PKRD to wspólnota małych czcicieli Matki Bożej, którzy codziennie odmawiają przynajmniej jedną dziesiątkę Różańca, odpowiadając w ten sposób na wezwanie Maryi skierowane w Fatimie do trójki dzieci.

To wezwanie Maryi jest aktualne i dziś. Maryja wzywa wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej – do modlitwy o pokój, o nawrócenie grzeszników. I my całym sercem chcemy odpowiadać na to wezwanie Maryi. Chcemy pomagać Jej w ratowaniu świata, w przemianie ludzkich serc, bo wierzymy w to, że modlitwa, szczególnie dzieci, modlitwa w jedności ma ogromną moc. Przez tę modlitwę możemy wyprosić wiele łask. Dostrzegamy już owoce naszej modlitwy – nie tylko w naszym osobistym życiu, ale także w życiu naszej wspólnoty. Jesteśmy za to wdzięczni Bogu, wdzięczni Matce Najświętszej i cieszymy się, że możemy tworzyć taką wspólnotę. Wspólnota ta nie jest dziełem człowieka, ale dziełem Matki Bożej, bo to Ona chciała, aby powstała ta wspólnota – podkreśla Magdalena Buczek.

Program XVII Pielgrzymki PKRD na Jasną Górę

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl