„Do Maryi Niewiasty Eucharystii” – Dożynki Jasnogórskie 2020

Już w najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się Dożynki Jasnogórskie pod hasłem „Do Maryi Niewiasty Eucharystii”. W programie uroczystości nie zabraknie uroczystej Mszy św. z błogosławieństwem wieńców żniwnych.

Jak co roku tradycyjnie we wrześniu na Jasnej Górze spotykają się rolnicy z całej Polski. Chcą w ten sposób podziękować za plony i prosić o błogosławieństwo na przyszły rok.

Program rozpoczyna się od soboty 5 września uroczystą Mszą św. w Bazylice. Następnie wszyscy uczestnicy udadzą się na modlitwę apelową do Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczyć będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.  Kolejnym punktem będzie Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Nie zabraknie całonocnego czuwania, które uświetni Eucharystia o godz. 24.00.

Wczesnym rankiem rolnicy spotkają się na Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W programie zaplanowano również czuwanie na Placu przed Szczytem z udziałem Orkiestr i Zespołów śpiewaczych. Dożynki Jasnogórskie zakończą się uroczystą Sumą z błogosławieństwem wieńców żniwnych. Koncelebrze przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. abp Tadeusz Wojda SAC, metropolita białostocki.

radiomaryja.pl

drukuj