fot. Monika Bilska

42. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej wyruszyła na Jasną Górę

Z Torunia na Jasną Górę wyruszyła dziś 42. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej. Wymarsz poprzedziła Msza św. w katedrze Świętych Janów.

W tym roku pielgrzymom towarzyszy hasło: „Wielka tajemnica wiary”, które jest jednocześnie hasłem trwającego roku duszpasterskiego. Z powodu epidemii pielgrzymka odbywa się w formie sztafety – mówi jej kierownik ks. Wojciech Miszewski.

– Normalnie w naszej pielgrzymce idzie 9 grup. To dokładnie tyle samo, ile mamy dni pielgrzymkowych – za każdy dzień będzie więc odpowiedzialna jedna z grup. Pierwsza grupa rozpoczyna Mszą świętą w katedrze, kończy pierwszy etap i wraca do domu. Następnego dnia do tego miejsca przybywa kolejna grupa, która rozpoczyna drugi etap pielgrzymki i kończy go wieczorem – i tak po kolei aż do Jasnej Góry. Liczymy, że będą to w tym roku grupy około 50-osobowe – informuje ks. Wojciech Miszewski.

Toruńskiej pielgrzymce tradycyjnie towarzyszy tzw. minipielgrzymka, która polega na duchowym łączeniu się z pątnikami. Tym razem nie ma wspólnego podążania wiernych toruńskimi ulicami od kościoła do kościoła. Pozostają jedynie spotkania na konferencjach, modlitwie i Eucharystii w wyznaczonych kościołach. Lista parafii jest dostępna na stronie diecezji toruńskiej. 42. Pielgrzymka na Jasną Górę dotrze 12 sierpnia.

 

RIRM

drukuj