Ks. abp W. Depo wezwał polityków do kierowania się moralnością chrześcijańską

Już po raz 27 na Jasną Górę przybyła pielgrzymka Parlamentarzystów Polskich. Politycy zgromadzili się jak co roku u stóp Jasnogórskiej Pani w Święto Ofiarowania Pańskiego. Posłowie i senatorowie wzięli udział w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp. Wacław Depo.

Metropolita częstochowski wezwał przedstawicieli narodu do kierowania się wiarą i moralnością chrześcijańską. Apelował o obronę życia.

– Katolicy mają prawo i obowiązek podnosić głos, aby przypomnieć najgłębszy sens życia ludzkiego każdego człowieka bez wyjątku poczętego pod sercem matki i budzić odpowiedzialność spoczywającą na wszystkich ludziach poczynając od rodziców. W tym kontekście trzeba dodać, że prawidłowo ukształtowane sumienie chrześcijańskie nie pozwala nikomu popierać w głosowaniu takiego programu politycznego czy też pojedynczej ustawy, w których podstawowe treści wiary i moralności chrześcijańskiej byłyby obalone przez sformułowania alternatywne czy przeciwne tym treściom – powiedział ks. abp Wacław Depo.

Z Częstochowy parlamentarzyści udali się do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie modlili się przed obrazem Matki Bożej Trybunalskiej, która jest patronką parlamentarzystów polskich.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl