Sejmowa komisja zgodziła się na uchylenie immunitetu pos. Gasiuk-Pihowicz

Posłowie z komisji regulaminowej opowiedzieli się w środę za uchyleniem immunitetu poseł Kamili Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Oznacza to zgodę na pociągnięcie polityk do odpowiedzialności cywilnej. Uchwałę przyjęto podczas wczorajszego posiedzenia komisji.

O uchylenie poseł N. immunitetu wnioskował b. minister skarbu Dawid Jackiewicz.  Chce on jej wytoczyć proces o ochronę dóbr osobistych. Jackiewicz domaga się od Gasiuk-Pihowicz zadośćuczynienia w kwocie 100 tys. zł.

Pozew dotyczy lipcowej wypowiedzi poseł N. w Sejmie. Wówczas oskarżyła ona b. ministra skarbu, że ten brał udział w awanturze, która doprowadziła do śmierci człowieka. Twierdziła, że prokuratura pod rządami Zbigniewa Ziobry umorzyła sprawę.

Obecny na posiedzeniu komisji pełnomocnik Jackiewicza argumentował, że wypowiedź ta naruszyła godność b. ministra skarbu, a także naraziła go na utratę zaufania publicznego.

Kamila Gasiuk-Pihowicz broniła się z kolei, że zadawała jedynie „pytanie w interesie publicznym”. Zapewniała też, że nie sugerowała żadnej odpowiedzialności Jackiewicza za śmierć mężczyzny.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl