fot. PAP/Radek Pietruszka

Strasburg: Szef PO spotkał się z przewodniczącym PE

Grzegorz Schetyna spotkał się w Strasburgu z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem ws. sytuacji w Polsce. To kolejna odsłona działań Platformy Obywatelskiej, która sprzeciwia się zmianom jakie wprowadza Prawo i Sprawiedliwość.

Szef Platformy twierdzi, że opozycja chce pokazać, iż „polska polityka nie musi mieć twarzy PiS” i nie odwraca się od Unii Europejskiej. Według niego w UE należy rozmawiać o sprawach Polski.

Europoseł Karol Karski, były wiceminister spraw zagranicznych, ocenia, że PO nie ma pomysłu na swój rozwój i donosi na Polskę.

­- To jest trochę specyficzne, bo oczywiście ma miejsce wpraszanie się do salonu pana przewodniczącego Schulza ze strony przewodniczącego Schetyny. To pokazuje, że ta partia nie ma jakiejś myśli na swój rozwój. Brnie, kontynuuje to swoje donoszenie na Polskę. Nie poświęcałbym temu zbyt wiele uwagi, nie jest to w jakiś sposób szczególne. Ze strony gabinetu pana przewodniczącego Schultza traktuje się to raczej jako pewną przysługę dawnemu sojusznikowi, który obecnie znajduje się w fazie schyłkowej – mówi eurodeputowany.  

Konferencja przewodniczących w PE zdecydowała, że na najbliższej sesji Parlamentu w lutym nie będzie rezolucji nt. Polski po styczniowej debacie o sytuacji w naszym kraju.

Postanowiła też, że decyzja o tym, czy PE będzie głosować nad ewentualną rezolucją zapadnie dopiero po zakończeniu prac przez Komisję Wenecką Rady Europy w sprawie polskiej reformy Trybunału Konstytucyjnego. Opinia ta ma być opublikowana w marcu.

RIRM

drukuj