fot. Monika Bilska

Ruszyła ogólnopolska akcja „Różaniec do Granic Nieba”

O godz. 19.00 w niedzielę oficjalnie została zainicjowana akcja „Różaniec do Granic Nieba. To modlitewna odpowiedź na trudną sytuację naszego kraju i świata, sprzeciwiającego się życiu od poczęcia. Uczestnicy modlitewnego szturmu będą przepraszać Boga za wszystkie grzechy zabijania nienarodzonych dzieci i prosić o uzdrowienie wszelkich ran z tym związanych.

Inauguracja „Różańca do Granic Nieba” odbyła się w niedzielę w sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Akcja potrwa osiem dni – tyle, ile oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. W inicjatywę może włączyć się każdy. Zachęca do tego jej współorganizator Maciej Bodasiński.

– Jeśli wszyscy chwycimy różańce do dłoni i będziemy się głęboko modlić, to możemy zmienić bieg historii. Wszystko możemy zmienić przez modlitwę i pokutę za grzechy, dlatego od 1 do 8 listopada nie wypuszczamy z rąk różańców. Wszystkie informacje dostępne są na stronie www.rozaniecdogranic.pl/. Tam jest tekst specjalnie przygotowanej modlitwy na ten czas. Była przygotowywana od 1,5 miesiąca, wtedy nikt nie przewidywał, że stanie się to, co dzieje się teraz w Polsce. Jest gotowa i ma imprimatur Kościoła. Modlimy się przez 8 dni, można to zrobić w domu, w parafii. To jest ten moment, kiedy trzeba          rozpoznać jako moment krytyczny w historii Kościoła i naszego kraju – wskazał Maciej Bodasiński.

Modlitewna akcja jest kontynuacją inicjatywy „Różaniec do Granic”, która po raz pierwszy odbyła się w Polsce w 2017 r. Uczestniczyło w niej ponad milion osób.

RIRM

drukuj