„Różaniec do Granic”: Polska otoczona modlitwą różańcową

Od godz. 14.00 na granicach Polski odmawiany jest różaniec w intencji narodu i świata w ramach inicjatywy „Różaniec do Granic”. Jak podkreślił rzecznik KEP ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, „po Światowych Dniach Młodzieży jest to największe wydarzenie modlitewne w Europie”.

Pielgrzymi od godz. 11.00 uczestniczyli we Mszy św. i nabożeństwie. O godz. 13.00 wyruszyli w wyznaczone na granicy Polski miejsca, aby wspólnie odmówić 4 części różańca.

Trzeba wziąć różaniec w dłonie, bo do tego wezwała nas Matka Najświętsza – tłumaczył w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Łukasz Witkiewicz, współorganizator inicjatywy „Różaniec do Granic”.

Ustawimy się jednego dnia, o jednej godzinie na granicy Polski i będziemy odmawiać różaniec. Odmówimy 4 części – dwie z błogosławieństwem dla Polski, a dwie z błogosławieństwem dla sąsiadów i świata. To jest choćby po to, by stanąć na granicy i powiedzieć: „Maryjo, jesteśmy Ci wierni! My, Polacy, odmawiamy różaniec!” – powiedział Łukasz Witkiewicz.

Inicjatywę promowało wiele znanych osób, m.in. aktor Cezary Pazura oraz Przemysław Babiarz, dziennikarz sportowy.

„Różaniec do granic” jednoczy nas Polaków, pokaże, jak wiele osób modli się na różańcu – podkreśliła w TV Trwam aktorka Halina Łabonarska.

To jest nasze świadectwo, a jednocześnie widomy znak: kto i co jest naszą podporą i fundamentem, abyśmy wiedzieli, gdzie mamy sięgać po pomoc, kiedy coś nam grozi – wskazała Halina Łabonarska.

W przypadające dziś święto Matki Bożej Różańcowej w akcji „Różaniec do Granic” biorą udział wszystkie przygraniczne 22 diecezje.

RIRM

drukuj