We Włoszech pozbawieni Mszy św. wierni jednoczą się na modlitwie różańcowej

„Corona(anti)virus” to internetowa sztafeta różańcowa, która powstała we Włoszech. Wobec braku możliwości uczestnictwa we Mszy Świętej wierni mobilizują się do całodobowej modlitwy różańcowej.

„Pomyśleliśmy o zacieśnieniu naszej wspólnoty Kościoła i kraju – Włoch w objęciach modlitwy, która trwa bez przerwy w dzień i w nocy: o nieprzerwanej koronce, która może zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, a także uzyskać o wiele więcej dla życia wiecznego wszystkich” – piszą anonimowi twórcy inicjatywy „Corona(anti)virus”, która zdobywa popularność coraz większej liczby wiernych.

Należy wpisać imię, miasto, a także deklaruje się półgodzinny „dyżur modlitewny” w specjalnie przygotowanym grafiku. W ten sposób powstaje nieprzerwana modlitwa różańcowa rozciągnięta na cały kraj, a wkrótce być może także poza granice Włoch. Internauci modlą się w intencji wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła epidemia koronawirusa bądź jej skutki i związane z nią zmiany w codziennym funkcjonowaniu.

„Abyśmy umieli po chrześcijańsku przeżyć te trudności, ze wzrokiem skierowanym ku niebu, jako okazja do nawrócenia, do patrzenia na życie zawsze jako na darmowy dar od Ojca, który wszystko czyni dobrym i niestrudzenie wzywa nas do siebie” – piszą pomysłodawcy.

Do inicjatywy można dołączyć [tutaj]. Umieszczony licznik pokazuje, jak wiele modlitw zostało już odmówionych. Aktualnie jest ich ponad 6 800.

 

Polonia Christiana/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl