fot. twitter.com/PomocKosciolowi

„Milion dzieci modli się na różańcu”

Dzieci z całego świata będą dziś modlić się w intencji jedności i pokoju. Po raz 16. odbędzie się kampania „Milion dzieci modli się na różańcu”. 

Do włączenia się w inicjatywę zaproszone są parafie, przedszkola, szkoły, wspólnoty i rodziny. Dzieci w Polsce rozpoczną odmawianie różańca o godzinie  9.00.

W akcję włącza się co roku Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, mówi Konrad Ciempka ze stowarzyszenia.

– W tym roku będziemy szczególnie modlić się o pokój na świecie i o jedność. O jedność nas – chrześcijan, o jedność w różnych częściach świata, szczególnie tam, gdzie panuje wojna i prześladowania chrześcijan, czyli tereny Afryki Subsaharyjskiej, Bliskiego Wschodu oraz Azji Południo-Wschodniej. W tych regionach nadal jest niespokojnie. Sytuacja mieszkających tam chrześcijan jest dramatyczna, więc będziemy szczególnie modlić się o pokój w tych krajach. Będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Józefa, ponieważ trwamy w Roku św. Józefa – zwrócił uwagę Konrad Ciempka.  

Inicjatywa „Milion dzieci modli się na różańcu” została zapoczątkowana w 2005 roku w Meksyku.

W ubiegłym roku w kampanię modlitewną włączyli się najmłodsi ze 136 krajów świata, m.in. z Syrii, Iraku, Meksyku i Armenii [czytaj więcej].

Na samej stronie internetowej akcji zarejestrowało się ponad pół miliona dzieci. Materiały związane z wydarzeniem można znaleźć na stronie Papieskiego Stworzenia Pomoc Kociołowi w Potrzebie [czytaj więcej].

fot. pkwp.org PLAKAT

fot. pkwp.org AKT OFIAROWANIA+ULOTKA

RIRM/TV Trwam News

drukuj