fot. twitter.com

Rekordowa liczba uczestników akcji „Milion dzieci modli się na różańcu” – najwięcej z Polski

500 000 dzieci z całego świata wzięło udział w tegorocznej akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”. Jest to rekordowa liczba. Najwięcej zarejestrowanych uczestników było z Polski.

Pomysł akcji powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak rozpoczęła się akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików.

W Polsce promocją tego wydarzenia zajmuje się Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.  Dyrektor polskiej sekcji tej organizacji, ks. prof. Waldemar Cisło, mówił, że celem inicjatywy jest zachęcenie jak największej ilości osób do modlitwy różańcowej o pokój.

– Przesłaniem, które mamy od dzieci z Syrii, Libanu i innych miejsc, gdzie toczy się wojna – to pierwszy dar, o który te dzieci proszą – jest pokój. Stąd inicjatywa, aby dzieci w szkołach i kościołach modliły się o pokój. W Polsce prosimy o to od kilku lat księży i katechetów, którzy mogliby podczas lekcji katechezy lub nabożeństw różańcowych zachęcić dzieci do modlitwy, szczególnie w intencji pokoju. Również zależy nam bardzo na tym, by panował pokój na terenie Bliskiego Wschodu. Wiemy, że te tereny od wielu lat są wyniszczane przez wojnę. Są tam setki tysięcy dzieci, które nie mogą chodzić do szkoły lub nie mają dachu nad głową – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.\

Dzieci nie zawiodły. W tym roku padły rekordy. 500 000 dzieci z całego świata wzięło udział w akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”. Polska znalazła się na 1. miejscu. Zarejestrowano ponad 67.000 dzieci. W modlitwie wzięło udział 400 miast, w tym 700 placówek.

Kolejna edycja 18. października 2020 roku.

radiomaryja.pl/ pkwp.org

 

drukuj