fot. Paweł Palembas

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie całkowite i duże

Jak podaje IMGW, północy wschód i krańce zachodnie Europy będą w zasięgu niżów, nad resztą kontynentu dominować będzie rozległy wyż znad Europy Środkowej.

Polska będzie pod wpływem tego wyżu, jedynie nad północą kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa z pofalowanym frontem atmosferycznym. Napływać będzie powietrze polarne morskie, od południowego zachodu stopniowo coraz cieplejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie całkowite i duże, na południowym zachodzie oraz na północy większe przejaśnienia i możliwe rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, tylko na południu i południowym zachodzie kraju bez opadów. Temperatura maksymalna od 7 st. C na południowym wschodzie do 10 st. C, 11 st. C na przeważającym obszarze i 14 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, tylko na wybrzeżu północny.

W nocy zachmurzenie duże, na południowym zachodzie i północnym wschodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu, tylko na północnym wschodzie i południu bez opadów. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 st. C na północnym wschodzie do około 5 st. C w centrum i 10 st. C na zachodzie. W rejonach rozpogodzeń na północnym wschodzie spadek temperatury przy gruncie do -5 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni stopniowo skręcający na południowy i południowo-wschodni, na wschodzie kraju zmienny.

PAP

drukuj