Kontrowersyjna debata nt. praworządności w Polsce przesunięta

Parlament Europejski przełożył na środę debatę na temat praworządności w Polsce. Pierwotnie miała się ona odbyć jutro, w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Rozpoczęło się ostatnie w tym roku posiedzenie sesji plenarnej w Strasburgu. Podczas tego tygodnia obrad europosłów czeka sporo procy. Dziś eurodeputowani dyskutują o reformie, która ma otworzyć rynki kolejowe w Unii Europejskiej i poprawić ich konkurencyjność.

Jutro Parlament Europejski miał debatować o stanie polskiej demokracji i praworządności. Debata została jednak przełożona. Wnioskowali o to m.in. socjaliści, twierdząc, że to dla nich niekorzystne.

W kraju ten termin wywołał kontrowersje wśród polityków partii rządzącej, ale i części opozycji. Jutro przypada bowiem 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

Inne tematy sesji to m.in. wręczenie Nagrody im. Sacharowa, unijna deklaracja o priorytetach na 2017 r., prezentacja programu słowackiego przewodnictwa Rady Unii Europejskiej, a także debata nad sprawozdaniem rocznym na temat realizacji wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj