fot. Tomasz Strąg

Trwają przygotowania do wyborów parlamentarnych – PiS ma już przygotowany układ list

Zjednoczona Prawica wyprzedza swoich konkurentów politycznych w przygotowaniach do jesiennych wyborów parlamentarnych. Znamy już „jedynki” na listach w poszczególnych okręgach. PiS uzgodnił też pozostałych kandydatów.

W najbliższy wtorek zbierze się komitet polityczny, który ma zatwierdzić listy.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zapewnia, że Zjednoczona Prawica jest bardzo dobrze przygotowana do najbliższych wyborów. Jak dodaje, pierwszym mocnym akordem była konwencja programowa w Katowicach.

– To był zaczyn do napisania naszego programu. W tej chwili on się finalizuje. Myślę, że w ciągu najbliższych tygodni będziemy go mogli w pełni zaprezentować wyborcom, ale także kończą się dyskusje na temat list pomiędzy liderami trzech partii, tworzących obóz Zjednoczonej Prawicy. „Jedynki” pan prezes Kaczyński zaprezentował jako pierwszy. Myślę, że również będziemy awangardą w zaprezentowaniu kompletu kandydatów we wszystkich okręgach. Gdy tylko poznamy termin wyborów, które ogłosi pan prezydent, będziemy do ich przygotowani – mówi minister Jadwiga Emilewicz.

Opozycja pójdzie do wyborów podzielona na co najmniej kilka bloków. Koalicję Obywatelską tworzy Platforma Obywatelska i Nowoczesna. SLD, Wiosna oraz partia Razem stworzyły lewicowy blok.

Z kolei PSL chce utworzyć Koalicję Polską. Bezpartyjni Samorządowcy odrzucili już koalicję z ludowcami. Samorządowcy rozmawiają jednak o wspólnym starcie z Kukiz’15.

RIRM

drukuj