fot. PAP/Jakub Kamiński

Nowy spot wyborczy PiS o problemie nielegalnych uchodźców i bezpieczeństwa Polaków

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowy spot wyborczy, który porusza problem nielegalnych uchodźców i bezpieczeństwa Polaków. Pada w nim pytanie do polityków i samorządowców Platformy Obywatelskiej, którzy zadeklarowali przyjmowanie uchodźców, czy nadal podtrzymują tę decyzję.

Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba przypomniał, że politycy PO podpisali w 2017 r. dokument o współdziałaniu w dziedzinie migracji. Do dziś przewodniczący Grzegorz Schetyna oraz samorządowcy nie wycofali się z tych deklaracji.

Europoseł Tomasz Poręba zapewnił, że PiS nie zgodzi się, by do Polski napływali nielegalni migranci.

– My drodzy Państwo dotrzymujemy słowa. Jesteśmy i będziemy w tym temacie bardzo konsekwentni. Chciałbym zapowiedzieć, (…) że w miastach w Polsce nasi samorządowcy, nasi przedstawiciele z Prawa i Sprawiedliwości, kandydaci na prezydentów różnych miast w Polsce będą pytać, czy nadal polityka PO, jeżeli chodzi o ten wymiar nielegalnych migrantów, jest taka, która w naszym przekonaniu w sposób bardzo mocny może uderzyć w bezpieczeństwo Polaków, i czy ci, którzy obecnie rządzą w największych polskich miastach, nadal tę deklarację o przyjmowaniu nielegalnych migrantów podtrzymują – mówił Tomasz Poręba.

Pod taką deklaracją podpisali się m.in. prezydenci: Białegostoku – Tadeusz Truskolaski, Bydgoszczy – Rafał Bruski, Gdańska – Paweł Adamowicz oraz Krakowa – Jacek Majchrowski.

RIRM

drukuj