fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

J. Kaczyński zakazał parlamentarzystom PiS udziału w spotkaniach o charakterze lobbystycznym

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wydał zakazał parlamentarzystom PiS udziału w spotkaniach o charakterze lobbystycznym lub co do których można domniemywać, że mają taki charakter, wyjątkiem są spotkania spełniające wymogi z ustawy o działalności lobbingowej.

W decyzji opublikowanej w czwartek na Twitterze szef PiS napisał, że na podstawie statutu swej partii wydaje „zakaz odbywania przez parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości udziału w spotkaniach o charakterze lobbystycznym lub co do których można sformułować domniemanie, że mają taki charakter”, a „wyjątek stanowią spotkania, które spełniają wymogi określone w ustawie o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa”.

„Niezastosowanie się do zakazu będzie traktowane jako poważne złamanie Statutu partii” – zdecydował Jarosław Kaczyński.

Radio RMF FM poinformowało w czwartek, że szef klubu PiS Ryszard Terlecki był organizatorem nieoficjalnego spotkania w Sejmie polityków PiS z przedstawicielami koncernu tytoniowego Philip Morris Polska. Terlecki powiedział RMF FM, że „pojawiła się propozycja spotkania na temat sposobu używania nikotyny, podobno zdrowszego niż papierosy”.

PAP/RIRM

drukuj