(fot.PAP)

Rząd nie ma planu

Nie usłyszeliśmy ze strony rządu PO – PSL żadnego planu wyjścia z kryzysu powiedziała  poseł Beata Szydło. Wiceprezes PiS stwierdziła, że jej partia przygotowała program, który zakłada działania prorozwojowe.

 

Beata Szydło nie zgadza się z opinia ministra finansów Jana Vincenta Rostowskiego, że program największej partii opozycyjnej to „klasyczna piramida finansowa na której ucierpieliby wszyscy Polacy”. Beata Szydło mówi, że rząd przyznaje że gospodarka zwalnia, jednak nie proponuje wyjścia z tej sytuacji na wzór innych państw europejskich.

 

Kraje europejskie wprowadzają różne koncepcje. Obecnie zaczynają być jeden, dwa kroki przed nami. Polski rząd mówi, żeby na razie było tak jak jest. My mówimy, że trzeba iść do przodu. Trzeba bezpiecznie przejść przez tą trudną sytuację do której doprowadziła Platforma Obywatelska i PSL w ciągu tych ostatnich lat, która nie proponuje nic w zamian. Mamy plan, są pieniądze, wiemy jak to zrobić. Będziemy konsekwentnie to realizowali –  powiedziała, Beata Szydło.

Mistrzostwo świata w zadłużaniu i  w braku długofalowych propozycji tak do propozycji budżetu przygotowanego przez ministra finansów odniosła się wiceprezes SP Beata Kempa. Poseł powiedziała, że rośnie bezrobocie przez co coraz więcej osób emigruje z Polski.

 

Brak rozwiązań prorodzinnych, okołodemograficznych i brak rozwiązań dotyczących ograniczenia bezrobocia. Wirtualny budżet, piramida finansowa tym razem premiera Tuska i pana Rostowskiego. Tak naprawdę mistrzostwo świata w pływaniu, mistrzostwo świata w zadłużaniu – powiedziała Beata Kempa.

 

Politycy SP pod koniec przyszłego tygodnia przedstawią własne propozycje gospodarcze i okołobudżetowe.

 

RIRM

drukuj