fot. PAP/Paweł Supernak

Rzecznik PiS: Zmiana regulaminu Sejmu to kolejny przykład ograniczania debaty publicznej

Zmiana regulaminu Sejmu to kolejny przykład ograniczania debaty publicznej przez marszałka Szymona Hołownie – ocenił rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Bochenek. Jako PiS będziemy patrzeć im na ręce; Polacy mają prawo do informacji – powiedział.

Sejm zmienił w czwartek swój regulamin. Jedna z wprowadzonych zmian przewiduje wykorzystanie urządzenia do liczenia głosów przy wyborze przez Sejm prezesa Rady Ministrów w tzw. drugim kroku konstytucyjnym. Druga zmiana w regulaminie ma, według wnioskodawców, usprawnić prace nad budżetem państwa. Zgodnie z nią, w przypadku, gdy właściwa komisja nie przedstawi komisji finansów publicznych swojego stanowiska w określonym terminie, nie wstrzymuje to dalszych prac komisji finansów publicznych.

„Zmiana regulaminu to kolejny przykład ograniczania debaty publicznej przez marszałka Hołownię w Sejmie” – ocenił Rafał Bochenek.

„Kuriozum jest to, że te zmiany regulaminów doprowadzą do tego, iż ograniczona zostanie możliwość dyskusji w komisjach sejmowych nad budżetem państwa” – dodał.

W świetle zmian – jak kontynuował – „nieistotnymi będą opinie i rekomendacje komisji merytorycznych w Sejmie, które będą dotyczyły tego najważniejszego dokumentu”.

„Od pewnego czasu mam wrażenie, że pan Hołownia ewidentnie próbuje odciąć opinię publiczna od dostępu do informacji: najpierw uniemożliwia debatę nad uchwałą Sejmu dotyczącą zmiany traktatu, dzisiaj zmiana regulaminu pracy Sejmu. Wszystko po to, aby szybko, pod dywanem, bez udziału kamer i opinii publicznej przygotowywać przepisy niekorzystne dla społeczeństwa i realizować >>geszefty<< koalicyjnej, sejmowej większości” – ocenił rzecznik PiS.

„Polacy mają prawo do informacji. Gdyby nie nasze działanie, pewnie do dzisiaj nie ujrzałaby światła dziennego afera wiatrakowa i działania, prawdopodobnie, lobbystów w Sejmie Hołowni, co zresztą będzie badała prokuratura. Jako PiS będziemy patrzeć im na ręce” – dodał Rafał Bochenek.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl