fot. PAP/EPA

Strefa Gazy: Izrael otworzy przejście graniczne Kerem Szalom dla pomocy humanitarnej

Izrael na prośbę Stanów Zjednoczonych zgodził się otworzyć przejście graniczne Kerem Szalom dla pomocy humanitarnej – podała w nocy agencja Reutera, powołując się na wysokiego rangą urzędnika USA.

Na przejściu Kerem Szalom na granicy ze Strefą Gazy będzie dokonywana inspekcja ciężarówek z pomocą humanitarną.

Obecnie Izrael sprawdza ciężarówki na mniejszym przejściu Niccana między Izraelem a Egiptem, zanim zostaną one wysłane do Rafah.

Administracja Joe Bidena od tygodni dyskutowała z władzami Izraela o możliwym otwarciu przejścia. Reuters poinformował, że amerykański urzędnik nie podał dokładnej daty otwarcia Kerem Szalom.

Przed wybuchem wojny każdego dnia do Strefy Gazy wjeżdżało około 500 ciężarówek, głównie przez Kerem Szalom, ale także z egipskiego przejścia granicznego Salah a-Din.

Od rozpoczęcia wojny liczba ciężarówek wjeżdżających codziennie do Strefy Gazy spadła znacznie poniżej 100. Podczas niedawnego tygodniowego rozejmu każdego dnia wjeżdżało około 200 ciężarówek, ale potem ta liczba znów spadła. W środę na palestyńskie terytorium wjechało zaledwie 80 ciężarówek i kilka cystern z paliwem.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl