PiS obala mit sukcesu PO w walce z dopalaczami

Prawo i Sprawiedliwość obala mit sukcesu Platformy Obywatelskiej w walce z dopalaczami. W najnowszym spocie przypomina wypowiedzi z 2010 roku: byłego premiera Donalda Tuska i ówczesnej minister zdrowia Ewy Kopacz, nt. rzekomo skutecznych działań rządu w tym zakresie.

Wypowiedzi zestawione są z danymi Głównego Inspektora Sanitarnego, które wskazują, że w 2010 roku liczba zatruć po dopalaczach wyniosła 562, a w 2014 r. aż 2513.

W spocie pada też wypowiedź obecnego ministra zdrowia Mariana Zembali, który na konferencji prasowej oddalał pytanie dziennikarza o sposoby walki rządu z dopalaczami.

Poseł Marcin Mastalerek, rzecznik sztabu wyborczego PiS-u odnosił się do sprawy zatruć dopalaczami na konferencji prasowej w Łodzi. Nawiązał przy tym do hasła Ewy Kopacz „Słucham, rozumiem, pomagam” z kampanii wizerunkowej PO.

– W jaki sposób pani pomogła tym setkom osób, które dziś leżą w szpitalach? Co przez ostatnie pięć lat, kiedy Donald Tusk wypowiedział wojnę dopalaczom zrobiła Platforma Obywatelska? Za nami znajduje się urząd miasta, nieopodal urząd wojewódzki. Sto metrów obok można kupić marihuanę i nasiona konopi niby „kolekcjonersko”. Przecież to są żarty! Lokalna prasa donosi, że tu na Piotrkowskiej można kupić dopalacze. Sto metrów obok miejsca, gdzie jest pani Ewa Kopacz rozdawane są ulotki o sklepie, który „kolekcjonersko” sprzedaje nasiona konopi indyjskich. To jest kpina! Premier zamiast posiedzenie rządu robić w urzędzie wojewódzkim, powinna zrobić w sklepie z dopalaczami. Dziś apelujemy, aby to jak najszybciej rozwiązać. Jak to jest możliwe? przecież to są narkotyki! – podkreślał Marcin Mastalarek.

W ciągu ostatnich dni w województwie śląskim dopalaczami zatruło się blisko 250 osób. Dwie osoby, które przebywają w szpitalach, są w stanie krytycznym.

Media informują, że policja w Katowicach zatrzymała dealera dopalaczy o nazwie „Mocarz”. Z policyjnych informacji wynika, że do aresztu trafiło 9 osób, które zajmowały się dystrybucją i handlem narkotykiem „Mocarz”. Policja przejęła już ponad 2 tys. porcji środka.

Tymczasem prokuratura Generalna zbiera informację nt. liczby śledztw prowadzonych w skali kraju w związku z dopalaczami. Śledztwa mogą dotyczyć m.in. (głównie) sytuacji bezpośredniego narażenia zdrowia lub życia ludzi przez osoby udzielające im tych substancji.


RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl