fot. Tomasz Strąg

Modlitwa o dary Ducha Świętego dla Komorowskiego

Trwa modlitwa o dary Ducha Świętego i szczególne wsparcie Matki Bożej Królowej Polski dla prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby nie podpisał rządowej ustawy o in vitro, która została mu przekazana po przegłosowaniu w Senacie.

Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to dzieło modlitewne, organizatorzy tego przedsięwzięcia zachęcają do modlitwy Litanią do Ducha Świętego, pięcioma tajemnicami różańca oraz modlitwą ks. Piotra Skargi za Ojczyznę. Oprócz tego można ofiarować w tej intencji post, cierpienie lub inne wyrzeczenia.

Dr inż. Antoni Zięba, współorganizator Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci, podczas audycji Aktualności dnia w Radiu Maryja, zachęcił do udziału w modlitwie o odrzucenie przez prezydenta Komorowskiego ustawy, która – jak zaznaczył – pod fałszywym tytułem leczenia niepłodności przemyca zbrodnicze metody eugeniczne.

– Teraz los tej barbarzyńskiej ustawy jest w rękach prezydenta Bronisława Komorowskiego człowieka, który deklaruje się jako katolik, człowiek wierzący, dlatego z tym większą ufnością modlimy się za niego. (…) Modlitwa jest pierwszą rzeczą, którą musimy podjąć w tym wielkim i wspaniałym dziele. Widzę zwycięstwo Chrystusa w tej batalii o życie – podkreślił dr inż. Antoni Zięba.

Podobna inicjatywa miała miejsce przed głosowaniem nad tą ustawą w Senacie. Wtedy została odprawiona dziewięciodniowa Nowenna o dary Ducha Świętego dla senatorów. Niestety, 10 lipca Senat, głosami PO, przyjął ustawę o in vitro bez poprawek. Głosowało 93 senatorów. Za było – 46, przeciw – 43, wstrzymało się od głosu – 5.

– Wtedy przegraliśmy 46 – 43, ale my – jako ludzie wiary – wiemy, ze żadna modlitwa, ofiara, post nie idzie na darmo. Pan Bóg zagospodaruje to na pewno ku większej chwale i ku pożytkowi tego dzieła, któremu się poświęcamy – obronie życia każdego człowieka, od poczęcia aż po naturalny kres – zaznaczył dr inż. Zięba.

Rządowa ustawa pozwoli nie tylko małżeństwom, ale także osobom pozostającym we wspólnym pożyciu na stosowanie procedury sztucznego zapłodnienia. Eksperci alarmują, że przyjęcie ustawy otworzy również furtkę do in vitro dla par homoseksualnych, a także umożliwi eugeniczną selekcję ludzkich embrionów. Z ponownym apelem do parlamentarzystów zwróciła się Konferencja Episkopatu Polski.

Przyjęciu rządowej ustawy o in vitro licznie sprzeciwiają się obrońcy życia i środowiska prawicowe.

POLECAMY Aktualności dnia z udziałem dr. inż. Antoniego Zięby

RIRM

drukuj