Politycy Zjednoczonej Prawicy w ramach akcji „Łączy nas Polska” będą spotykać się z wyborcami

Politycy Zjednoczonej Prawicy rozpoczynają dziś akcję „Łączy nas Polska”, która będzie wsparciem kampanii prezydenta Andrzeja Dudy. W ramach akcji zaplanowano kilkaset spotkań posłów oraz europosłów PiS-u z wyborcami. Podczas nich będą przypominać dokonania ostatnich pięciu lat rządów Zjednoczonej Prawicy, które nie byłyby możliwe bez aktywnego udziału prezydenta Dudy.

Politycy ZP będą też przedstawiać program wyborczy starającego się o reelekcję prezydenta i przekonywać do oddania na niego głosu.

Wczoraj, podczas zjazdu klubów Gazety Polskiej, prezes PiS-u Jarosław Kaczyński ocenił, że wciąż możliwa jest wygrana Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów.

– Przy dużym wysiłku, dużym zaangażowaniu, mocnej wierze – bo w tej chwili ta wiara jest bardzo potrzebna – i silnej mobilizacji będziemy mieli zwycięstwo w pierwszej turze. Szczególnie mocna jest mobilizacja wschodniej części Polski. My poprzednie wybory – mówię o wyborach prezydenckich – wygraliśmy w ten sposób, że zwycięstwo przyszło tylko w siedmiu województwach i to tych mniej zaludnionych, ale właśnie tych na wschodzie. To było bardzo mocne zwycięstwo. Dlatego wielki apel: bez was my tych wyborów nie wygramy – podkreślił Jarosław Kaczyński.  

Prezes PiS-u podkreślił, że obecnie rzeczą najwyższej wagi jest to, aby Polska mogła dalej iść drogą dobrych zmian, dążących do naprawy Rzeczypospolitej.

Jarosław Kaczyński ocenił, że ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda jest doskonale przygotowany do pełnienia funkcji prezydenta. Andrzej Duda to dobry prezydent, człowiek, który angażuje się w zmiany i je rozumie, potrafi walczyć i walczy twardo.

RIRM

drukuj