fot. PAP/Darek Delmanowicz

PSP: Ponad 900 zdarzeń w związku z usuwaniem skutków burz i silnego wiatru

Ubiegłej doby strażacy interweniowali ponad 2,6 tys. razy, z czego 906 interwencji dotyczyło usuwania skutków burz i silnego wiatru – poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Jak przekazał rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, ostatniej doby strażacy interweniowali ponad 2,6 tys. razy, z czego 906 razy w związku z usuwaniem skutków burz i silnych wiatrów, które przeszły przez Polskę.

„Najwięcej interwencji przeprowadzono w województwie lubelskim (358), woj. mazowieckim (283) oraz podlaskim (71)” – podkreślił Batorski.

„Działania polegały głównie na udrażnianiu szlaków komunikacyjnych z wiatrołomów, wypompowywaniu wody z zalanych budynków oraz udrażnianiu przepustów. Brało w nich udział 328 pojazdów PSP (1011 osób) oraz 749 pojazdów OSP (4079 osób)” – poinformowało z kolei Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Rzecznik KG PSP wskazał również, że w ciągu ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do 226 pożarów, w których nikt nie zginął, a siedem osób zostało rannych.

PAP

drukuj