fot. Andrzej Kulesza/Nasz Dziennik

PSP: ponad 12 tys. interwencji po burzach; 5 osób zginęło, ponad 30 rannych

Ponad 12 tys. razy wyjeżdżali w piątek i sobotę strażacy do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków burz – poinformował rzecznik PSP Paweł Frątczak. W wyniku nawałnic zginęło 5 osób, a ponad 30 zostało rannych. Bez prądu pozostaje 287 tys. odbiorców w 9 województwach.

Najwięcej pracy strażacy mieli w województwie kujawsko-pomorskim (4309 interwencji), wielkopolskim (3723), pomorskim (1896) i dolnośląskim (941).

„Zginęło pięć osób. Wszystkie w województwie pomorskim” – powiedział Paweł Frątczak.

Jak zaznaczył, wśród osób, które zostały ranne, 21 to uczestnicy obozu w Suszku.

Bez prądu wciąż pozostaje 287 tys. odbiorców na terenie dziewięciu województw. Najwięcej w województwie kujawsko-pomorskim (83 tys.), wielkopolskim (74 tys.) i pomorskim (58 tys.).

W całym kraju wiatr zerwał lub uszkodził dachy na 2088 budynkach, z czego 1560 to budynki mieszkalne, a 528 gospodarcze.

Jak poinformował rzecznik PSP, przy usuwaniu skutków burz pracuje ponad 25 tys. strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, wyposażonych w blisko 6 tys. pojazdów.

Dodał, że do pracy w regionach najbardziej dotkniętych skutkami nawałnic, zostali skierowani również strażacy z sąsiednich województw.

Jak podkreślił Paweł Frątczak, powyższe dane obejmują piątek oraz sobotę do godz. 17.00; kolejne będą znane w niedzielę rano.

PAP/RIRM

drukuj