Kaczyński: możemy wygrywać, jeżeli jesteśmy czyści

Wygrana w wyborach samorządowych to bardzo dobra wiadomość; możemy wygrywać tylko wtedy, kiedy jesteśmy całkowicie czyści – oświadczył podczas wieczoru wyborczego prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że przed kandydatami PiS jeszcze dwa tygodnie ciężkiej walki o zwycięstwo w II turze.

„Można wygrać nawet w takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy w tej chwili w Polsce, to bardzo istotne, to stwarza perspektywę” – oświadczył Kaczyński. „Możemy wygrywać tylko wtedy, jeśli jesteśmy całkowicie czyści. I stąd to wielkie wezwanie do tego, by nasza partia, formacja, nasz sojusz, był czysty pod każdym względem” – podkreślił prezes PiS.

„Wszystko jest możliwe, mimo organizowania wielkich akcji przeciw nam – wygraliśmy” – powiedział Kaczyński. Dodał, że ta akcja „miała u podstaw bardzo poważne moralne błędy” ekskolegów z PiS.

Prezes PiS podziękował tym, którzy zagłosowali na PiS; tym, którzy wzięli udział w wyborach oraz kandydatom i osobom pracującym podczas kampanii wyborczej. „To, co przed nami, to właśnie dwa tygodnie ciężkiej pracy, walki” – podkreślił.

Według sondażu Ipsos ogłoszonego w niedzielę po zamknięciu lokali wyborczych PiS uzyskał w wyborach do sejmików 31,5 proc. głosów, przed PO (27,3 proc.), PSL (17 proc.) i SLD (8,8 proc.).

PAP

drukuj