fot. PAP/EPA

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, półwysep Iberyjski, Skandynawia oraz wschodnia Europa znajdować się będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad kanałem La Manche i Alpami.

Polska będzie pod wpływem wyżej wspomnianego niżu, w strefie wolno przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu okluzji. Za frontem będzie napływać polarno-morskie powietrze, na wschód od frontu będzie chłodniejsze i bardziej suche powietrze kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i powoli będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże, miejscami, zwłaszcza w pasie od Podkarpacia i Lubelszczyzny po wschodnie Pomorze, Warmię i Mazury, opady deszczu. Wysoko w Sudetach i Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem lub śnieg. Rano w regionach południowo-zachodnich miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie, około 7 st. w centrum do 12 st. na południowym zachodzie. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby, na wschodnim Pomorzu, Warmii Mazurach okresami umiarkowany, porywisty.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, miejscami słaby deszcz, a na krańcach północno-wschodnich deszcz lub deszcz ze śniegiem. Wysoko w Sudetach możliwe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Na południu lokalnie większe przejaśnienia i mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 1 st. na północnym wschodzie, około 4 st. w centrum do 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby, na wschodnim Pomorzu, Warmii i Mazurach okresami umiarkowany, porywisty.

We wtorek zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, na południu rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Miejscami, zwłaszcza na południu opady deszczu, na krańcach północno-wschodnich możliwy również deszcz ze śniegiem. Wysoko w Sudetach i Tatrach okresami opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie, około 7 st. w centrum do 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. We wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP

drukuj