W Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz środkowa i południowa część Europy będą pod wpływem słabych wyżów. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu płytkich niżów ze strefami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem wyżu z centrami nad Austrią, Islandią i Morzem Norweskim, jedynie na północnym wschodzie zaznaczy się wpływ płytkiego niżu z ośrodkiem nad Zatoką Fińską.

Z północnego zachodu napływać będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli spadać.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu. Miejscami, zwłaszcza na północy i wschodzie burze, w których może spaść do 15 mm deszczu. Wysoko w Tatrach okresami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 17 st. na krańcach północnych do 21 st. na Dolnym Śląsku, na Podhalu około 16 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni, w górach i w rejonie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach okresami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 5 st., 7 st. w rejonach podgórskich do 8 st., 11 st. na pozostałym obszarze, na wybrzeżu od 11 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W środę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko miejscami możliwe słabe przelotne opady deszczu. We wschodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze, w których może spaść do 10 mm deszczu. Wysoko w Tatrach okresami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. w rejonach podgórskich, 18 st., 20 st. na krańcach północnych i wschodnich do 23 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W rejonie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Miejscami grad. Prognozowana suma opadów deszczu do 10 mm. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo możliwe zanikające opady deszczu lub burze. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Miejscami grad. Prognozowana suma opadów deszczu do 10 mm. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl