fot. PAP

W kraju zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia i południowa znajdzie się w zasięgu wyżu, na pozostałym obszarze kontynentu będą dominowały niże z frontami atmosferycznymi.

Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać będzie się płytka zatoka niżowa z mało aktywnym ciepłym frontem atmosferycznym. Z zachodu napłynie powietrze polarnomorskie, na wschód od frontu chłodne, na zachód od frontu ciepłe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadało.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, głównie na północy i wschodzie. Temp. maks. od 6 st. na krańcach północno-wschodnich, od 7 do 9 st. na Wybrzeżu, około 10 st. w centrum, od 13 do 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na wschodnim Wybrzeżu początkowo dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach śniegu. Temp. min. od 3 do 5 st. na północnym wschodzie, od 5 do 8 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, na Śląsku i Opolszczyźnie w porywach do 55 km/h, wysoko w Sudetach i Karpatach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temp. maks. od 7 do 10. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temp. maks. 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temp. min. 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temp. maks. 10 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni.

 

PAP/RIRM

drukuj